[FAQ | PORADY] Jak wykonać zabudowę do półkotapczanu? Spis instrukcji.
[INSTRUCJA] Jak wykonać zabudowę do półkotapczanu?

 

W tym artykule znajdą Państwo wszystkie instrukcje do poszczególnych rodzai mechanizmów do półkotapczanów z naszej oferty oraz odpowiedzi i porady na najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów.

 

Jest to pigułka wiedzy do tego jak zbudować półkotapczan z użyciem mechanizmów z naszej oferty.

 

 

 

 

INSTRUKCJE WYKONANIA ZABUDOWY

Kompletny spis instrukcji jak wykonać zabudowę pod poszczególne półkotapczany znajdą Państwo na końcu tego artykułu (pliki).

 

 

[FAQ | PORADY] Najczęściej zadawane pytania:

1. Co w przypadku gdy mechanizm za mocno wyrywa zabudowę ze stelażem do góry i nie chce stać z pozycji poziomej? Regulacja mocy sprężyn.

Przy pierwszym otwieraniu aż do momentu poprawnego wyregulowania sprężyn zalecane jest działanie co najmniej dwóch osób. Mechanizmy posiadają sprężyny o dużej mocy stąd aby uniknąć jakichkolwiek problemów należy mieć pomocnika. Naciąg sprężyn minimalnie możemy wyregulować za pomocą śruby z tyłu mechanizmu - jest to minimalna korekta, nie należy przesadzać żeby nie było wymagane ponowne rozkręcanie mechanizmu i nakładanie sprężyn.

Istotną kwestią jest to w jakim momencie mechanizm wyrywa zabudowę z frontem do góry. Gdy dzieje się tak w przypadku gdy docelowy materac nie jest zamontowany to jest to rzecz normalna - brakuje obciążenia - wtedy należy przetestować działanie z materacem!

Gdy taka sytuacje ma miejsce gdy docelowy materac jest zamontowany wtedy należy osłabić działanie mechanizmu za pomocą demontażu po jednej sprężynie w każdym mechanizmie. Należy rozkręcić mechanizm, wyciągnąć z każdego po jednej sprężynie i złożenie z powrotem i ponowne testy. Może to wydawać się uciążliwe jednakże należy wziąć pod uwagę to że w dzisiejszych czasach jest bardzo duży wybór materacy i co producent to materac ma inną wagę i wysokość oraz zastosowane materiały.

 

2. Jak zamontować fronty? Dlaczego nie ma tego w instrukcji?

Montaż frontów zostawiamy każdemu klientowi do własnego opracowania ze względu że każdy ma inny gust estetyczny oraz inaczej wykonuje skrzynię. Jedni chcą mieć front przymocowany do obudowy stelaża, drudzy zaś wykonują drzwi zamykane.

Podczas budowy prototypu użyliśmy osobiście kątowników za pomocą których przykręciliśmy front do obudowy z płyty wykonanej wokół stelażu metalowego. Front podzieliliśmy na 5 równych części z minimalną szparą między nimi. Takie rozwiązanie wymaga dokładnego projektu i wykonania wcześniejszych nawiertów za pomocą specjalistycznych maszyn.

 

3. Czy poza kompletnym zestawem trzeba coś jeszcze dokupić?

Jest to bardzo trudne pytanie, ponieważ wszystko zależy jak będą Państwo budować skrzynie. Można wykorzystać akcesoria takie jak kątowniki z naszej oferty czy też śruby montażowe jednakże jest to wszystko zależne od Państwa projektu. Jeżeli zlecają Państwo wykonanie zabudowy zewnętrznej firmie to tak naprawdę poza stelażem nic Państwo nie potrzebują. Oczywiście będą potrzebne pasy do spięcia materaca (żeby nie wpadł do zabudowy podczas zamykania), które również posiadamy w ofercie (zalecamy użycie 2 pasów na jeden mebel).

 

4. Jaki jest udźwig mechanizmów oraz kto może spać na rozłożonym produkcie?

Udźwig mechanizmów jest zależny od wybranego stelażu. Istotna jest obciążenie dynamiczne które oznacza jaką wagę podczas ruchu może utrzymać mechanizm, wlicza się w to: wagę stelażu, wagę obudowy wokół stelażu, materac oraz wagę frontów.

90x200 - pionowy lub poziomy - mechanizm o oznaczeniu PI-00062-B02
Obciążenie statyczne - 170 kg, Obciążenie dynamiczne - 70 kg

120x200 - pionowy lub poziomy - mechanizm o oznaczeniu PI-00071-B02
Obciążenie statyczne - 300 kg, Obciążenie dynamiczne - 100 kg

140x200 i 160x200 - pionowy lub poziomy - mechanizm o oznaczeniu PI-00072-B02
Obciążenie statyczne - 300 kg, Obciążenie dynamiczne - 140 kg

Jeżeli chodzi o osoby śpiące to uśrednione wagi osób śpiących wraz z materacem to:
90x200 - 150kg
120x200|140x200|160x200 - 250kg
Oczywiście powyższe wagi zależne są od poprawnego wykonania zabudowy.

 

5. Ile jest miejsca pomiędzy frontem, a podłogą?

Ilość miejsca między frontem, a podłogą zależna jest od wybranego rodzaju nóg.
Noga niska H-250 - około 166mm
Noga wysoka H-430 - około 350mm

Pliki (4)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium