Jaki stelaż wybrać? BOX czy MULTIBOX?
Jaki stelaż wybrać? BOX czy MULTIBOX?

Jaki stelaż wybrać? BOX czy MULTIBOX?

Podczas przeglądania oferty naszego sklepu wielu klientów zastanawia się jaki stelaż będzie dla nich idealny.

Czy lepiej wybrać BOX z 48 listewkami? Czy lepiej wybrać MULTIBOX z 50 listewkami?

W tym artykule wskażemy istotne różnice, bo kluczowym aspektem nie jest tutaj ilość listewek lecz system podnoszenia!

 

 

 

 

1. ILOŚĆ LISTEWEK

Pierwszą widoczną różnicą która rzuca się w oczy jest zwiększona ilość listewek. W przypadku podwójnych stelaży z serii BOX (wymiary od 120x200 do 200x200) ilość listewek brzozowych wynosi 48 sztuk, a odległość między nimi wynosi +- 25-30mm co sprawdza się w przypadku większości materacy dostępnych na rynku. System MULTIBOX posiada o 2 listewki więcej czyli 50 sztuk, a odległość między nimi wynosi +- 20-25mm. Jak widać różnica nie jest za duża, więc wybór zarówno najbardziej popularnego systemu BOX jak i systemu MULTIBOX jest jak najbardziej poprawny.

 

 

2. MECHANIZM PODNOSZENIA

Najbardziej kluczową różnicę w przypadku tych stelaży nie stanowi zatem ilość listewek tylko system podnoszenia. Oba systemy sprawdzają się idealnie zarazem w przypadku skrzyń drewnianych (z płyt meblowych) jak i skrzyń tapicerowanych. Zacznijmy od porównania mechanizmów żeby zobaczyć istotne różnice.

Pierwszy z nich to Podnośnik ST z systemu BOX:

 

Drugi z nich to Podnośnik MULTIBOX:

 

Jakie są różnice między mechanizmami?

Poza istotnymi różnicami w wymiarach, rozstawami otworów czy też ich ilością należy zwrócić uwagę na rzut OD GÓRY mechanizmu.

Podnośnik MULTIBOX ma odgięcia które odsuwają stelaż od ramy łóżka. Sprawdza się to idealnie w łóżkach tapicerowanych żeby stelaż nie tarł o materiał. Stąd też do stelaży z serii MULTIBOX musimy zrobić większą skrzynię wewnątrz żeby zmieścić cały stelaż wraz z mechanizmem.

 

Czy to wyklucza system BOX przy stosowaniu w łóżkach tapicerowanych?
Oczywiście że nie, ponieważ między mechanizm ST, a ramę łóżka i tak musimy zastosować jakieś małe podkładki ze względu na wystające nity (widoczne na rysunku powyżej).

 

Zatem który stelaż będzie ostatecznie lepszy?
Wszystko zależy w jaki sposób będziesz wykonywać łóżko oraz od Twoich indywidualnych wymagań. Najbardziej popularny i najczęściej stosowany przez naszych klientów jest system BOX na mechaniźmie ST. Do niego również stworzyliśmy krótki artykuł ze wskazówkami JAK ZAPROJEKTOWAĆ SKRZYNIĘ.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium